JUNIOR BÚVÁRÚSZÚ-EB

2018. AUGUSZTUS 5.

Tizenkét magyar éremmel zárták versenyzőink a junior uszonyosúszó-Eb-t. Egy arany-, négy ezüst- és hét bronzéremmel Magyarország az ötödik helyen zárt az éremtáblázaton.

Forrás: hirtv.hu

2018. AUGUSZTUS 4.

Bronzéremmel zárták csütörtökön a medencés versenyeket a magyar fiatalok az Isztambulban, a leány 4x100 m felszíni úszás váltónk volt sikeres. Pénteken a nyílt vízi hosszútávú futamokra került sor.

Junior uszonyosúszó Európa-bajnokság, a negyedik nap (csütörtök) részletes magyar eredményei:
Lány 50 m búvárúszás: 7. Szabó Anita
Lány 800 m felszíni úszás: 5. Hajnács Lili, 6. Varga Jázmin
Lány 4x100 m felszíni úszás váltó: 3. Magyarország (Kothencz Petra, Deme Dorka, Kiss Blanka, Szabó Anita)

2018. AUGUSZTUS 3.

Az első két nap hét magyar érme után szerdán Szabó Anita révén megszületett az első Európa-bajnoki cím is az Isztambulban zajló junior uszonyosúszó kontinensviadalon. A debreceni tehetség ráadásul a korosztályos világrekordot beállítva diadalmaskodott.
Hamlin Dorothy immár a negyedik ezüstjét szerezte meg, míg Stadler Csenge és Lengyeltóti Bence szintén dobogóra állhatott.

A harmadik, a szerdai nap részletes eredményei:

Lány 50 m felszíni úszás: 6. Kothencz Petra
Lány 50 m uszonyos gyorsúszás: 1. Szabó Anita (junior világcsúcs-beállítás), 4. Hamlin Dorothy
Fiú 50 m uszonyos gyorsúszás: 7. Kocsis Marcell
Lány 400 m búvárúszás: 5. Kiss Blanka, 8. Varga Réka
Fiú 400 m búvárúszás: 7. Semostyán Róbert, 8. Cséplő Kelen
Lány 400 m uszonyos gyorsúszás: 2. Hamlin Dorothy, 3. Stadler Csenge
Fiú 400 m uszonyos gyorsúszás: 3. Lengyeltóti Bence (junior országos csúcs), 5. Kolonics Milán
Lány 4x200 m felszíni úszás váltó: 4. Magyarország (Kothencz Petra, Deme Dorka, Hajnács Lili, Varga Jázmin)

2018. AUGUSZTUS 2.

Alig ért véget a felnőtt világbajnokság, máris újabb kihívás vár a magyar uszonyosúszókra, hiszen a 18 éven aluliak jövő hétfőtől Isztambulban szerepelnek a junior Európa-bajnokságon.

A 14 fős csapat tagjainak egyéni bemutatása a Magyar Búvár Szakszövetség világhálós oldaláról ismerhető meg.

Jól indult a EB, a magyar fiatal versenyzők az első nap két ezüst- és egy bronzérmet szereztek. A magyar csapat – első, hétfői – részletes eredményei:

Lány 100 m uszonyos gyorsúszás: 2. Hamlin Dorothy, 3. Szabó Anita
Fiú 100 m uszonyos gyorsúszás: 5. Kocsis Marcell
Lány 100 m felszíni úszás: 6. Kothencz Petra
Lány 400 m felszíni úszás: 6. Hajnács Lili
4x100 m uszonyos gyorsúszás mix váltó: 2. Magyarország (Kocsis Marcell, Kolonics Milán, Szabó Anita, Hamlin Dorothy)

A verseny második napja is sikeres volt: egy ezüst- és három bronzérmet gyűjtöttek a magyar fiatalok. A a keddi nap részletes eredményei:

Lány 100 m búvárúszás: 3. Kiss Blanka (junior országos csúcs)
Lány 1500 m felszíni úszás: 4. Hajnács Lili (junior országos csúcs), 6. Varga Jázmin (ifjúsági országos csúcs)
Lány 200 m uszonyos gyorsúszás: 2. Hamlin Dorothy, 3. Stadler Csenge
Fiú 200 m uszonyos gyorsúszás: 3. Lengyeltóti Bence, 7. Kocsis Marcell
Lány 200 m felszíni úszás: 6. Kothencz Petra

Forrás: buvar.hu