JUNIOR USZONYOSÚSZÓ SIKEREK

2016. NOVEMBER 19-20.

Kocsis Marcell és Kothencz Petra képviselte Magyarországot a november 5-6-án, a lengyelországi Gliwicében megrendezett Junior Uszonyosúszó Európa Kupán. A kecskeméti, illetve makói sportolók öt érmet nyertek a versenyen, amelyen két korosztályban tizenhárom ország, negyvenkilenc egyesületének 280 versenyzője állt rajthoz.

Kothencz Petra, a Makói Úszó Klub versenyzője (felkészítő edzője: Gruberné Bencze Erika) az 50 és 200 méteres felszíni úszásban egyaránt ezüstérmet szerzett, míg 100 méter felszíni úszásban csupán néhány tizedmásodperc választotta el a dobogótól.

Kocsis Marcell, a Bácsvíz-KVSC uszonyosúszó szakosztályának sportolója (felkészítő edzői: Székely Lilla és Juhos Gergely) három távon indult, és mindhárom versenyszámban sikerült érmet nyernie. Az 50, a 100 és a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban is új egyéni csúcsokat teljesítve a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A fiatal magyar versenyzők összes eredménye itt érhető el.