JUNIOR USZONYOSÚSZÓ-VB

2016. JÚLIUS 14.

A franciaországi Annemasse-ban július 4-11-e között rendezték a junior uszonyosúszó világbajnokságot. A világversenyre tizenkét fős magyar csapat (leányok: Szabó Anita, Szűcs Rebeka, Blaszák Lilla, Kothencz Petra, Hamlin Dorothy, Nyerges Petra, fiúk: Mozsár Alex, Kádár-Németh Kristóf, Kis Roland, Fazekas András, Semostyán Róbert, Stadler Bence) utazott ki.

Jól indult a verseny első napja, Szabó Anita új egyéni csúccsal lett negyedik, Kothencz Petra szintén a negyedik helyen végzett. A második napon megszülettek az első érmek: Hamlin Dorothy és Stadler Bence egyaránt bronzérmet nyert. A harmadik napon fényesebb érem került Mozsár Alex nyakába: ezüstérmet nyert a 400 méteres búvárúszásban. A gyöngyösi versenyző mindössze nyolc századmásodperccel maradt le az aranyéremről, ám 2:58.81 perces ideje így is hatalmas korosztályos országos csúcs. A negyedik versenynap a leány váltónak (Kothencz Petra, Blaszák Lilla, Szűcs Rebeka, Szabó Anita) hozott sikert, a 4x100 méteres felszíni váltó számban bronzérmet nyertek. A verseny utolsó, záró napján Mozsár Alex, Szűcs Rebeka, Nyerges Petra és Semostyán Róbert négyes a 4x2000 méteres a hosszútávúszó versenyszámában volt sikeres: a hetedik helyen értek célba. (A junior uszonyosúszó vb magyar eredményei itt érhetők el.)