A kategória: Nagy látószögű felvételek
1. Előd László: Kezdődik a nap c. felvétele
2. Előd László: Éjszakai merülés c. felvétele
3. Tökölyi Csaba: Kompozíció c. felvétele
4. Bálint Attila: Rajban c. felvétele
5. Varga Tamás: Kíváncsiság c. felvétele
6. Rózsahegyi Levente: Cápalesen c. felvétele
7. Bálint Attila: Portyázás c. felvétele
8. Kovács Ákos: Örvényben c. felvétele
9. Bálint Attila: Fényjáték c. felvétele
10. Tökölyi Csaba: Három hajó c. felvétele
B kategória: Hal felvételek
1. Előd László: Halfüggöny c. felvétele
2. Előd László: Tisztulás c. felvétele
3. Násfayné Kőházi Mária: Kócosfejű c. felvétele
4. Bálint Attila: Kérem, itt már minden tiszta! c. felvétele
5. Pohl András: Rózsalakók c. felvétele
6. Tökölyi Csaba: Az Ulysses pásztora c. felvétele
7. Násfayné Kőházi Mária: Lilában c. felvétele
8. Szabó Tamás: A banda c. felvétele
9. Rózsahegyi Levente: Cetcápa délutáni tánca c. felvétele
C kategória: Makro felvételek
1. Némethné Mánfai Éva: Kirekesztve c. felvétele
2. Németh Miklós: Tavaszi virágmező c. felvétele
3. Násfayné Kőházi Mária: Különös fickó c. felvétele
4. Galbovy Zoltán: Poliptenger c. felvétele
5. Németh Miklós: A fekete lyuk c. felvétele
6. Pohl András Uborkalakó c. felvétele
7. Előd László: Garnéla c. felvétele
(A zsűri tovább nem rangsorolt e kategóriában.)
D kategória: Mérsékelt vagy hideg égövi felvételek
1. Násfayné Kőházi Mária: Béka marionett c. felvétele
2. Násfayné Kőházi Mária: UFO c. felvétele
3. Horváth Viktor: Örökzöldek c. felvétele
4. Horváth Viktor: Nézelődünk c. felvétele
5. Előd László: U Zalici reloaded c. felvétele
6. Előd László: Nézz a szemembe c. felvétele
7. Előd László: Hazai vízben c. felvétele
8. Násfayné Kőházi Mária: Vizit c. felvétele
9. Tökölyi Csaba: Zárt szelvény c. felvétele
10. Előd László: Legyező c. felvétele
E kategória: Kompakt géppel készült felvételek
1. Szabó Tamás: Korallágyon c. felvétele
2. Pohl András: Korallőrhal és élősködője c. felvétele
3. Őrsi Ferenc: A kapuőr c. felvétele
4. Őrsi Ferenc: Serte-perte c. felvétele
5. Kovács Zoltán Ferenc: Nagy munkában c. felvétele
6. Gurisatti Róbert: Törpeharcsa c. felvétele
7. Szabó Tamás: Díszelgés c. felvétele
8. Szabó Tamás: Beolvadva c. felvétele
9. Őrsi Ferenc: Elegancia c. felvétele
10. Pohl András Tízkarú szivárvány c. felvétele
F kategória: Digitális videokamerával készült "kisfilmek"
1. Sásdi Zsolt: Gigászi rekorderek c. filmje
2. Németh István: After Dive c. filmje
3. Somogyi Gyula: Zárt terek c. filmje
4. Németh István: Tempo - Formula Underwater c. filmje
5. Őrsi Ferenc: Black Pearl - Volt egyszer egy hajó c. filmje
6. Fehér Zoltán: Dungi c. filmje
G kategória: Video- vagy filmkamerával készített "nagyfilmek"
1. Saser Productions és Természetfilm.hu: Cápák a keresőmben c. filmje
2. Somogyi Gyula: A sötétség hajói c. filmje
3. Sári Attila: Bent c. filmje
4. Fehér Zoltán: Marsa Alam c. filmje